Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 33-oje nėštumo savaitėje
Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 33-oje nėštumo savaitėje
Pagal medicinos vadovėlius, gimdymas susideda iš trijų etapų. Pirmasis etapas apima visišką gimdos kaklelio, raumenų tarp gimdos ir gimdymo kanalo išsiplėtimą (atsidarymą). Antrame gimdymo etape kūdikis išstumiamas iš gimdos kaklelio bei gimdymo kanalų ir gimsta. Trečiajame etape placenta pasišalina.
Tačiau šie trys etapai ne visada atspindi moterų jausmus. Taip, prenatalinė gimdymo veikla ir pirmasis gimdymo etapas paprastai trunka daug ilgiau nei antrasis, tuo tarpu, trečiasis etapas dažnai būna miglotas, nes gimdyvė visą dėmesį skiria kūdikiui, o ne tam, kas vyksta su jos pačios kūnu.
Prieš gimdymą
Paskutinėmis nėštumo savaitėmis hormonai pradeda ruošti moters organizmą kūdikio gimimui.
Gimdymo ir prenatalinio pasirengimo patirtis kiekvienai moteriai yra skirtinga, tačiau yra keletas požymių, kad gimdymas gali prasidėti per artimiausias kelias dienas ar savaites. Jie gali atsirasti bet kokia eilės tvarka per kelias savaites, dienas ar net valandas, ir galbūt jūs jų net nepastebėsite.
Vaiko įsistatymas („pilvo nusileidimas")
Prieš gimdymą kūdikis nusileidžia dubenyje. Tai gali padėti išvengti rėmens ir sumažinti spaudimą į plaučius, todėl palengvės kvėpavimas. Tačiau vaikas spaus į šlapimo pūslę, todėl greičiausiai jausite dažną norą šlapintis. Padidėjęs spaudimas nervų galūnėms ir kraujagyslėms dažnai sukelia mėšlungį, kojų patinimą. Kojas laikykite kiek įmanoma aukščiau ir gulėkite ant kairiosios pusės, kad sumažintumėte jų patinimą.
Gydytojas įvertins kūdikio galvos nusileidimo laipsnį, nustatydamas jo padėtį dviejų dubens kaulų projekcijų atžvilgiu, „lygį“ arba plokštumą dubens srityje, vadinamą „nuliniu tašku“. Kai vaiko galva yra 2 cm aukštesnė už šį lygį, sakoma, kad ji yra „nuliniame taške minus du“, kai ji yra, (pavyzdžiui), 1 cm žemiau, tada tai „nulinis taškas plius vienas“.
Kas vyksta, kai vaikutis guli sėdmenimis į priekį? Paskaitykite apie išorinį vaisiaus pasukimą.
„Gūžčių sukimas" / energijos antplūdis
Nėštumo pabaigoje jaučiatės tokia pat didelė ir nerangi kaip dramblys. Bet vieną dieną prabundi ryte su nenugalimu noru atlikti generalinę tvarką, gaminti maistą ir nušveisti sidabrinius indus. Pagailėkite savo kūno, jums prireiks šios papildomos energijos gimdymo metu, todėl „neskraidykite“ po namus, stengdamosios atlikti visus darbus prieš gimstant kūdikiui.
Svorio praradimas
Kai kurios moterys prieš gimdymą praranda iki 500 gramų per dieną, nes pakitus hormoniniam fonui, sumažėja skysčių susilaikymas.
Skausmas nugaros apačioje
Kai kurios moterys praneša apie periodišką buką nugaros skausmą, dėl kurio jos būna dirglios ir neramios.
Priešmenstruaciniai simptomai
Prieš pat gimdymą atsiranda tokie simptomai, kurie gali kilti prieš menstruacijas, tokie kaip dirglumas, galvos skausmas, nuovargis. Kai kurios moterys taip pat kenčia nuo viduriavimo.
Gleivinės kamščio pasišalinimas
Gimdos kaklelis nėštumo metu yra uždarytas lipnių gleivinių kamščiu, kuris gali iškristi, kai gimdos kaklelis pradeda minkštėti ir plėstis. Tai gali nutikti, likus savaitei ar daugiau prieš gimdymą, o galbūt ir paties gimdymo metu. Gleivinės kamštis paprastai yra įmirkęs rausvu ar rudu krauju.
Sąrėmių treniruotės (Braxton Hicks sąrėmiai)
Likus kelioms savaitėms iki gimdymo, gimda pradeda treniruotis prieš „maratoną“, pradėdama silpnų sąrėmių, kurių net nejaučiate, seriją. Jie dažnai trunka apie 30 sekundžių ir kartojasi nereguliariais intervalais. Kartais jie jaučiami kaip periodiniai skausmai ir per tą laiką pilvas gali „sumedėti“.
Kai kurioms moterims šie sąrėmiai yra gana skausmingi, net priverčia pabusti naktį. Tai puiki proga pradėti naudotis relaksacijos technikomis, apie kurias jums pasakojo nėščiųjų kursuose, ruošiantis gimdymui.
Artėjant gimdymui (deja, labai retai kas gali pagimdyti numatytą dieną), sąrėmių treniruotės gali padažnėti ir sustiprėti: „Palaukite, o gal jau prasideda?!“ Jie dažnai minimi kaip netikri sąrėmiai, todėl daugelis nėščių į ligoninę atvyksta vidury nakties „gimdyti“, bet siunčiamos namo laukti toliau.
Jei nesate tikros, kad gimdote, atsispausdinkite mūsų sąrėmių schemą, paimkite pieštuką ir laikrodį su sekundine rodykle ir pradėkite fiksuoti sąrėmius- kaip dažnai jie kartojasi ir kiek trunka.
Šie netikri sąrėmiai dažniausiai nesikartoja reguliariai, o kai vaikštote, jie dažniausiai išnyksta. Tikri sąrėmiai tampa vis stipresni ir kartojasi reguliariais laiko intervalais.