Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 40-oje nėštumo savaitėje. Gimdymo požymiai
Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 40-oje nėštumo savaitėje. Gimdymo požymiai
Daugumai moterų pirmasis gimdymo etapas yra ilgiausias ir intensyviausias. Šiuo laikotarpiu gimda pradeda stiprių susitraukimų seriją, kad atsidarytų gimdos kaklelis (tarp gimdos ir makšties esantys raumenys) iki pilnų 10 cm, reikalingų kūdikiui praeiti.
Pirmieji gimdymo požymiai
Kiekvienos moters gimdymo ir vaiko gimimo patirtis yra unikali, o jūsų gimdymas gali prasidėti įvairiai. Nesunku supainioti pasirengimo gimdyti požymius (tokius kaip Braxton Hicks sąrėmius) su tikruoju gimdymu.
Keletas požymių rodančių, kad gimdymas prasidėjo
- Gleivinis kamštis
Kai išeis gleivinis kamštis, uždarantis gimdos kaklelį, jūs pamatysite išskyras, kuriose yra nedidelis kraujo ir gleivių kiekis. Kai kurioms moterims tai atsitinka gimdymo pradžioje, kitoms - keliomis dienomis ar net savaitėmis anksčiau. Jei prasidėjo kraujavimas, net jei manote, kad išeina kamštis, geriau kreiptis į gydytoją, kad apsidraustumėte.
- Vandenys
Kai amniono maišelio membrana plyšta, kūdikį supantys skysčiai pradeda nutekėti. Didelis skysčio kiekis gali ištekėti iš karto arba tekėti palaipsniui. Vandenims nutekėjus, skystis sunksis per visą gimdymą, todėl laikykite įklotų ar senų rankšluosčių atsargas. Membranos plyšimas iki gimdymo įvyksta maždaug 5–10 proc. nėščių moterų, 90 proc. moterų natūralus gimdymas prasideda per 24 valandas. Jei gimdymas neprasideda greitai, yra nedidelė infekcijos ar komplikacijų rizika, todėl paskambinkite savo gydytojui, kai tik nubėgs vandenys.
- Susitraukimai
Ankstyvieji sąrėmiai jaučiami kaip periodiškas skausmas - nedideli pilvo susitraukimai, kurį gali lydėti nugaros skausmai. Paimkite laikrodį su sekundine rodykle ir pradėkite rašyti sąrėmių trukmę bei jų dažnį, kad įsitikintumėte, ar jie reguliarūs. Jūs tikriausiai gimdote, jei sąrėmiai trunka ilgiau nei 30 sekundžių, o intervalas tarp jų pamažu mažėja. Naudokite mūsų lentelę sąrėmių dažnumo fiksavimui - ji padės jums stebėti gimdymo eigą.
- Sąrėmiai
Kad išsitemptų stiprūs gimdos kaklelio raumenys, raumenų skaidulų juostelė, apimanti gimdą, traukiama į viršutinę jos dalį. Sąrėmių piko metu šie pluoštai susitraukia, po to atsipalaiduoja, vis labiau atverdami gimdos kaklelį.
Dauguma moterų patiria gana intensyvius sąrėmus ir apibūdina šiuos pojūčius kaip skausmingus. Pakentėkite, jūsų kūnas sunkiai dirba, bandydamas atidaryti gimdos kaklelį.
Sąrėmiai dažniausiai jaučiami kaip laipsniškas pilvo susitraukimas - jie dažnai apibūdinami kaip menstruacijų skausmo ar traukulių pojūtis, tik daug stipresni.
Kai vyksta „tikri“ sąrėmiai, moteriai paprastai sunku kalbėti ar judėti, kol jie nepraeina. Taigi, jei nesate tikros, kad jau gimdote, yra tikimybė, kad vis dar ne.
Kai prasideda gimdymas, sąrėmiai trunka maždaug 40 sekundžių ir kartojasi kas 10 minučių. Tuo metu, kai būsite pasiruošusios gimdyti, kiekvienas sąrėmis truks daugiau nei minutę, o intervalas tarp jų sumažės iki mažiau nei minutės.