Patarimai Būsimoms Mamoms

Sportas nėštumo metu: už ir prieš

Sportas nėštumo metu: už ir prieš

Nėštumo metu jūs naujai priimate savo kūną, stebėdama, kokie keisti ir neįtikėtini dalykai vyksta jūsų viduje ir išorėje.

Vystantis vaikučiui jūsų kūnas turi augti, išsitempti ir sėkmingai pereiti gimdymo procesą. Todėl svarbu nuolat skirti laiko jo stiprinimui. Tai tikrai padės gimdymo metu.

Joga – puiki treniruotė nėščioms moterims, kuri ne tik padeda sustiprinti kūną ir raumenis, bet ir nuramina protą. Ištvermė, jėga, lankstumas ir psichinė sveikata yra nepaprastai svarbūs elementai nėštumo eigai, vaiko gimdymui ir atsinaujinimo laikotarpiui po gimdymo.

Daugeliui nėščių moterų nelengva rasti laiko užsiimti joga, ypač kai netoliese nėra studijos. „Huggies“ kompanija sukūrė internetinį šaltinį, kuriame pateikiami jogos vaizdo įrašų mokymai, padėsiantys jums pasinaudoti užsiėmimų namuose pranašumais. 

„Huggies“ internetinės jogos pamokos nėščiosioms

„Huggies“ jogos programa nėščiosioms yra puiki proga padėti kūnui susidoroti su nėštumo iššūkiais ir pasiruošti gimdymui.

Joga lavina protą ir kūną, tad ši programa padės jums sumažinti nerimą ir stresą, tonizuojant ir stiprinant kūną. Be to, padės užmegzti emocinį ryšį su vaiku, tapti dėmesingesnei ir jautresnei savo kūno pokyčiams.

Programą pristato garsi jogos trenerė Katie Brown iš „Sidnėjaus Katie Brown Yoga“ centro. Pratimus galima atlikti patogiu laiku namuose. Taigi, nuo šiol, net jei jūsų grafikas ar biudžetas neleidžia lankyti mokamų užsiėmimų arba, jei gyvenate atokiame rajone, galėsite pasinaudoti visais jogos, skirtos nėščioms moterims, privalumais.

Ką apima mūsų programa?

Mūsų internetinėje nėštumo jogos programoje yra paprastos žingsnis po žingsnio vaizdo įrašo instrukcijos, apimančios:

  • jogos judesius, kurie tinka nėščioms moterims;

  • pratimus, kad užmegztumėte stipresnį ryšį su kūdikiu įsčiose;

  • kvėpavimo techniką;

  • kvėpavimo pozas;

  • relaksacijos ir vizualizacijos metodus;

  • masažo judesius gimdymo metu (pakvieskite savo partnerį atlikti šiuos užsiėmimus kartu).

Praėjus šešioms savaitėms po kūdikio gimimo, gavusios gydytojo ar akušerio leidimą, galite pradėti postnatalinę jogos programą su „Huggies“. Ji padės atkurti dubens dugno tonusą, padidins energijos lygį ir padės grįžti į tokią fizinę formą, kokia buvo prieš nėštumą.

Lengvas atlikimas

Paklauskite gydytojo ar akušerio, ar jums saugu tuo užsiimti. Jei poza atrodo nepatogi, atsisakykite jos. Visi pratimai turi būti atliekami lengvai. Nėštumo metu raiščiai aplink sąnarius susilpnėja ir tampa minkšti, todėl reikia elgtis atsargiai, kad išvengtumėte patempimo.

Internetinius jogos kursus nėščiosioms pradėkite tiesiog šiandien

Jei niekada neužsiiminėjote joga, dabar puikus laikas pradėti. Jei tai darėte jau anksčiau, greičiausiai pastebėsite, kad šie pratimai yra lengvesni nei tie, prie kurių esate įpratę.

Užsiėmimus galima pradėti bet kuriame nėštumo etape, tačiau kuo anksčiau tai darysite, tuo pastebimesnė bus nauda.

Mes pirmiausia rekomenduojame peržiūrėti Katie įvadinį vaizdo įrašą ir tada žiūrėti pirmąsias pamokas, kad gautumėte bendrą supratimą apie užsiėmimus. Skirkite tam laiko, neskubėkite ir nepergyvenkite, jei ne viską suprasite. Pageidautina, kad užsiėmimų metu jums niekas netrukdytų.

Pasiruoškite pirmai nėščiųjų jogos pamokai

Galite peržiūrėti vaizdo įrašą kompiuteryje arba atsisiųsti jį ir žiūrėti televizoriaus ekrane, naudodama DVD grotuvą. Planuodama jogos užsiėmimą pasirinkite sau tinkamą laiką, kai niekas netrukdo. Primygtinai rekomenduojame išjungti mobilųjį telefoną ir stereo sistemą, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į savo pozas ir netrukdomai kvėpuoti.

 

Daiktai, kurių jums prireiks

  • Vilkėkite patogią aprangą, pavyzdžiui, sportines kelnes arba tampres, sportinę palaidinę ar marškinėlius.
  • Sportinis kilimėlis arba jogos kilimėlis.
  • Dvi pagalvės.
  • Diržas arba virvė.
  • Paklodė.     

Įvyksta nedidelių „avarijų“

Kaip ir daugeliui nėščių moterų, ypač antrąjį ir trečiąjį trimestrą, fizinių pratimų metu gali atsirasti nedidelis šlapimo pūslės nutekėjimas. Taip būna ir jogos metu, nors tai ne jėgos pratimai. Nesijaudinkite dėl to. Tai dažna problema, kurią nesunku išspręsti naudojant atskirus „Poise“ gaminius, kurie labai panašūs į kelnaičių įklotus. Tačiau jei manote, kad šlapimo nutekėjimas tampa problema, pasitarkite su savo gydytoju ginekologu. Gali tekti papildomai pasikonsultuoti su kineziterapeutu, turinčiu patirties, kaip padėti nėščiosioms.