Patarimai Būsimoms Mamoms

Laikas pasitikrinti sveikatos būklę: ne tik kraujo tyrimai

Laikas pasitikrinti sveikatos būklę: ne tik kraujo tyrimai

Nėščioji turi lankytis pas ginekologą kas dvi-tris savaites. Prieš kiekvieną vizitą pas gydytoją atliekamas bendras šlapimo tyrimas. Pagal jo rezultatus ginekologas įvertina moters inkstų veiklą. Vizito metu gydytojas (arba slaugytojas) matuoja nėščios moters svorį, gimdos aukštį, pilvo apimtį, kraujospūdį.

Ultragarsinis tyrimas 31-pirmą nėštumo savaitę

Tyrimo metu monitoriaus ekrane galite pamatyti savo mažylį. Gydytojas praneš vaiko lytį (jei bus patogioje padėtyje ir jūs to pageidausite), apžiūrės jo vidinius organus, palygins mažylio kūno dalių dydį su nėštumo laikotarpiu, ištirs amniono skysčio kokybę, gimdos parametrus ir vaisiaus padėtį joje, klausysis širdies ritmo, o taip pat nustatys numatomą gimdymo datą. Ultragarsinis tyrimas padės nustatyti, kokia paskutiniojo nėštumo trimestro eiga.

Išskyros 31-pirmą nėštumo savaitę

31-pirmą nėštumo savaitę moters organizmas yra nusilpęs. Peršalimo atveju arba dėl smarkaus nerimo gali atsirasti išskyros, panašios į pienligę. Papasakokite apie tai savo ginekologui. Jei jus vargina pilkšvai žalios išskyros arba su kraujo priemaiša, nelaukite paskirtos konsultacijos dienos ir skubėkite į ligoninę.

Pilvo ir nugaros skausmai

Aštuntą mėnesį moterims dažniau skauda nugarą ir tempia pilvą. Nuo pilvo svorio nėščios moters stuburas smarkiai lenkiamas į priekį, keičiasi laikysena, atsiranda skausmai strėnose. Šie pojūčiai sustiprėja vakarop nuo susikaupusio nuovargio, tačiau jie nėra pavojingi. Nėščioji gali jausti silpną skausmą tarpvietėje ir kryžkaulio srityje. Tai susiję su gimdymo kanalo suminkštėjimu ir dubens kaulų atsiskyrimu. Taip organizmas ruošiasi būsimam gimdymui.