Kūdikio Sveikata Ir Higiena

Tinkamai rūpinamės mažylio dantimis

Tinkamai rūpinamės mažylio dantimis

Dantys yra skirti kramtyti ir kąsti maistą, kad jį būtų galima saugiai nuryti. Jie iš tikrųjų yra pirmasis virškinimo proceso etapas ir be dantų niekas negalės valgyti nieko, išskyrus pieną ir minkštą, kūdikių maistą tyrelių pavidalu. 

Kiekvienas dantis turi ypatingą ir unikalų tikslą, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl jie turi skirtingas formas. Jie taip pat turi porą vienodam spaudimui ir abiejų burnos pusių išlyginimą. Maisto valgymas, šlifavimas ir kramtymas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daugelio įgūdžių ir praktikos ankstyvoje vaikystėje. Dantys taip pat svarbūs kalbai, šypsenai ir bendrajai išvaizdai.

Kiek dantų mes turime?

Mes gauname tik dvi eiles dantų per visą gyvenimą, todėl yra prasminga rūpintis jais. Pieniniai dantys dažniausiai atsiranda šešių mėnesių amžiaus ir pradeda kristi maždaug po šešerių metų. Paprastai iki trejų metų dauguma vaikų turi visą 20 pieniškų dantų eilę. Po šio amžiaus pradeda dygti nuolatiniai dantys. Pilną nuolatinių dantų eilę sudaro 32 dantys, įskaitant keturis išminties dantis. Jie pradeda dygti vėlyvoje paauglystėje, tačiau kai kurie žmonės gali net švęsti savo dvidešimtmetį dar neturėdami išminties dantų. Ne kiekvienam žmogui išsivysto visi keturi išminties dantys- Individualios variacijos vaidina tam tikrą vaidmenį. Kūdikių pieniniai dantys žandikaulyje pradeda formuotis iki gimimo, kai taip pat vystosi kiti jų kaulai ir audiniai. Todėl kūdikio dantims didelę įtaką daro motinos mityba ir tai, kaip ji rūpinasi savimi nėštumo metu.

Kodėl turėčiau rūpintis savo kūdikio dantimis?

• Atsakymas į klausimą, kaip ir kodėl tėvai prižiūri savo vaikų dantis po gimimo, gali būti daugiau nei šiek tiek painus. Kai kurie žmonės mano, kad rūpintis vaiko dantimis nėra būtina, nes jie vis tiek iškris ir bus pakeisti eile nuolatinių dantų.

• Mes žinome, kad labai svarbu rūpintis savo kūdikio dantimis, nes jie sukuria schemą, kaip ir kur dygs nuolatiniai dantys. Neturėdami intaktinio kelio, nuolatiniai dantys gali augti netinkama kryptimi vaiko burnoje, gali atsirasti distopija ir kreivumas.

• Gera burnos higiena pirmaisiais metais taip pat padeda sumažinti dantų puvimo riziką, kuri turi įtakos dantų tvirtumui ir išvaizdai. Dantų ėduonis yra infekcinė liga, kurios beveik visada galima išvengti. Ankstyvas pratinimas prie teisingų įpročių- tai geriausias būdas užtikrinti, kad Jūsų vaiko dantys bus tokie pat stiprūs, kokie tik gali būti.

• Kai kurių vaikų dantys yra labiau linkę pūti, nei kitų. Manoma, kad seilių pH gali vaidinti tam tikrą vaidmenį šioje srityje. Nors tėvai gali padaryti nedaug, kad pakeistų savo vaiko apsauginius seilių privalumus, užkirsti kelią dantų puvimui yra lengviau, pigiau ir mažiau skausminga nei atkuriamoji odontologija.