Kūdikio Sveikata Ir Higiena

Kaip sumažinti dantų prasikalimo skausmą?

Kaip sumažinti dantų prasikalimo skausmą?

Pirmųjų dantų problema jauniems tėvams pradeda kelti nerimą jau nuo kūdikio gimimo. Įvairiuose forumuose mamos dažnai dalinasi vien neigiama patirtimi, kiek verksmo ir nemigos naktų buvo jų namuose dygstant dantukams. Bet ar viskas taip baisu? Kaip palengvinti kūdikiui ne itin malonų dantų dygimo procesą ir išsaugoti savo nervus?

Dantų kalimosi simptomai

Remiantis statistika, maždaug du trečdaliai mažylių patiria dantų skausmą. Galite tikėtis, kad būtent jūsų vaikas gali būti tuo laimės kūdikiu, kuriam (ir tuo pačiu jums) šis gyvenimo etapas praeis visai ramiai ir nepastebimai. Tačiau jei taip neatsitiks, nėra jokios priežasties panikuoti. Jūs tikrai su viskuo susitvarkysite, tereikia šiek tiek daugiau kantrybės. Pats neramiausias laikotarpis vienam dantukui prasikalti trunka apie savaitę. Ir jūs neatspėsite, kuris konkrečiai dantukas „duos žinoti apie save“ bemiegėmis naktimis, o kurį jūs netyčia pastebėsite vieną gražų rytą. Ir kandžiai, ir iltys, ir krūminiai dantys gali elgtis gana nenuspėjamai. Dygstant dantims kūdikis gali tapti irzlus ir dirglus. Būkite užjaučiantys, nes jūs suprantate, kas su juo vyksta, o jis – ne. Atsižvelgiant į tai, kūdikis gali prarasti apetitą. Kartais pastebimas vidurių užkietėjimas arba, priešingai, viduriavimas. Tačiau jei tokie simptomai atsiras, neverta visą kaltę nurašytidantims. Kreipkitės į pediatrą norėdami išsiaiškinti, ar nėra kokių nors kitų kūdikio blogos savijautos priežasčių. Tas pats pasakytina ir apie kūno temperatūrą. Ji iš tikrųjų gali padidėti dėl uždegiminio proceso pradžios (kuris dažnai nesusijęs su dantų dygimu), tačiau jei termometras rodo virš 38 laipsnių, geriau pasitarti su gydytoju. Kitas simptomas, kuris dažnai lydi dantų dygimą – tai gausus seilėtekis. Taigi, jei jūsų mažylis, sulaukęs keturių mėnesių, staiga pradeda „pūsti burbulus“, žinokite, kad procesas prasidėjo.

Kodėl skauda?

Danties judėjimas dantenų viduje ir jo kalimasis sukelia diskomfortą, tačiau tai nėra pagrindinė skausmo priežastis. Dažniausia problema yra papildoma infekcija ir dėl to kilęs uždegimas. Mūsų burna nėra sterili, jos ertmėje yra daug mikroorganizmų. Be to, dantų kalimosi laikotarpis sutampa su vaiko pažinimo troškimu. Mažyliui norisi tiesiogine prasme paragauti visko, todėl deda į burną viską, kas papuola po ranka. Dėl to į burnos ertmę patenka įvairių rūšių bakterijos, kurios aktyviai prikimba prie sužeistų dėl dantų kalimosi dantenų. Žinoma, neįmanoma drausti vaikui viską dėti į burną, to ir nereikia (išskyrus, žinoma, pavojingus daiktus). Bet sumažinti uždegimą, kad kūdikiui būtų lengviau, nepakenks.

Kaip padėti vaikui, kuriam dygsta dantys?

Pirmasis dalykas, kuris dažniausiai atsiranda namuose, kai kūdikiui pradeda dygti dantys, tai yra specialūs žaislai – kramtukai. Juos rasti nėra jokių sunkumų. Beveik kiekvienoje vaikų parduotuvėje jums tiesiog apsisuks galva nuo jų gausos. Prieš siūlydami savo kūdikiui kramtuką, atvėsinkite jį šaldytuve. Šaltis padeda palengvinti dantenų patinimą. Be to, žemos temperatūros poveikis susiaurina kraujagysles, o skausmas sumažėja.

Svarbu paminėti, kad skausmą mažinantį dantenų masažą galima atlikti ir be kramtuko. Kad tai padarytumėte, galite naudoti paprasčiausiai savo pirštą. Apvyniokite jį marle, įmirkyta ramunėlių nuoviru (jei kūdikis jai nėra alergiškas) ir masažuokite kūdikio dantenas. Nepersistenkite – kad nepakenktumėte, judesiai turi būti lengvi ir švelnūs. Toks masažas pagerina kraujo apytaką, skatina greitą mikrotraumų gijimą. Be to, tokiu būdu jūs naikinate kenksmingas bakterijas. Ramunėlės yra puiki priešuždegiminė priemonė. Taip pat yra specialių silikoninių šepetėlių, kuriuos galima atlikti dantenų masažą, kad palengvintumėte skausmą.

Sunkioji artilerija

Jei pastebėsite, kad jūsų kūdikiui labai skauda, o masažas ir šaltis nelabai padeda, galite imtis medikamentų pagalbos. Yra daugybė skirtingų tepalų ir gelių, kurie greitai palengvins skausmą ir padės jūsų kūdikiui nusiraminti. Iš esmės, jie visi skirstomi į:

  • atšaldantys: jų sudėtyje yra specialios medžiagos, turinčios greitą analgetiką ir antimikrobinį poveikį, pavyzdžiui, lidokainas;
  • priešuždegiminiai: nesukelia vietinio tirpimo, todėl skausmas pašalinamas ne taip greitai, tačiau poveikis trunka ilgiau.

Visus vaistinius preparatus galima įsigytivaistinėje , tačiau prieš pradėdami vartoti, turite pasitarti su gydytoju. Pirmiausia, jis galės išsiaiškinti, ar tik kūdikio dantys yra tokios mažylio būklės priežastimi. Taip pat gydytojas padės jums rasti saugiausią priemonę. Kadangi kiekviena iš jų, kaip ir visi vaistai, turi savo privalumų ir trūkumų. Apskritai stenkitės per daug nesižavėti geliais ir tepalais. Laikykite juos tam atvejui, kai viskas tikrai darosi sunkiai kontroliuojama.