Kūdikio Sveikata Ir Higiena

Kada geriausia pradurti mergaitei ausis? Vaiko amžius ir metų laikas

Kada geriausia pradurti mergaitei ausis? Vaiko amžius ir metų laikas

Daugelis mažų mergaičių ausyse turi gražius auskarus dar neišaugusios iš vystyklų. Kitų vaikų tėvai mano, kad tokius papuošalus reikėtų nešioti artėjant pilnametystei. Kyla klausimas, ar verta pradurti mergaitėms ausis vaikystėje, ar laukti brandesnio amžiaus, neramina daugelį mamų ir tėčių. Mes papasakosime apie tai, koks amžius tinkamiausias šiai procedūrai atlikti ir kaip rūpintis pradūrimais kad būtų išvengta nemalonumų.

Ar reikia pradurti vaiko ausis?

Į šį klausimą gali atsakyti tik jo tėvai. Jei šeimoje yra priimta, kad mergaitės nuo vaikystės nešioja auskarus ir joms dovanojami panašūs papuošalai švenčių dienomis, tada ir klausimo dėl ausų pradūrimo poreikio šioje šeimoje nėra, tėvai tik sprendžia- kada ir kaip tai padaryti geriau. Tačiau kitose šeimose mergaitės pirmuosius auskarus gali gauti tik keturiolikos ar šešiolikos metų, ir tai taip pat bus normalu. Tiesą sakant, nėra būtinybės pradurti ausis būtent ankstyvame amžiuje. Žmonės galvoja, kad kūdikiai greitai pamiršta skausmą ir greičiau užgyja pradūrimai nei suaugusiems. Tačiau iš tikrųjų visa tai yra individualus veiksnys, kuris priklauso nuo vaiko sveikatos ir nervų sistemos. Be to, nereikalingas išgąstis mergaitei, kuri nesupranta, kas su ja vyksta, visiškai nebus į naudą.

Kada geriausia pradurti mergaitei ausis? Vaiko amžius ir metų laikas

Kai kurios mamos mano, kad geriausia ausis pradurti pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, kai kūdikis dar nėra pakankamai įgudęs, kad ištrauktų papuošalą iš ausies. Bet čia reiktų pagalvoti- ar netrukdys auskarai prižiūrėti kūdikį? Juk naujagimės mergytės ausytės mažulytės. Ir šiuo atveju būtina pasirinkti labai mažyčius ir lengvus gaminius Vyresniame amžiuje, kai vaikas tyrinėja savo kūną, mažylis jau gali išsitraukti auskarus ir nuplėšti savo ausų spenelius. Jei pradūrimuose kils uždegimas, tada nuolatinis ausų lietimas rankomis gali sukelti jose infekciją. Maždaug nuo trejų iki penkerių metų mergaitė gali pati užsimanyti pradurti ausis. Penkerių metų madistė jau supranta sąvoką „pakentėti“, ir ji galės saugiai atlaikyti nedidelį skausmą dėl pradūrimo, o paskui- procedūras jais rūpintis. Gydytojai ausų pradūrimui rekomenduoja pasirinkti vėsų, bet ne šaltą sezoną. Todėl eiti į kosmetikos kabinetą atėjus rudeniui ar pavasariui, kai jau ar nebereikia dėvėti kepurės, tačiau nėra kaitros ir dulkių. Galvos apdangalai gali užkabinti auskarus, o karštas oras gali prailginti žaizdų gijimą. Be to, kūdikis turėtų būti visiškai sveikas ir teigiamos nuotaikos. Neverta pradurti ausų peršalusiam vaikui, prieš planinį skiepijimą arba prieš išvyką ar kelionę. Jei planuojate atostogas prie jūros ar ketinate pradėti eiti į baseiną, geriau arba atidėti šią kosmetinę procedūrą, arba atlikti ją po mėnesio ar pusantro mėnesio pasibaigus sezonui. Kadangi gydytojai nerekomenduoja maudytis viešame ar atvirame vandenyje iki galutinio ausų spenelių užgijimo.

Kaip tinkamai pradurti vaiko ausis ir kaip prižiūrėti ausytes?

Geriausia, jei specialiame salone ar kosmetikos kabinete dirbantis specialistas naudotų sterilius įrankius. Pirmieji auskarai turėtų būti pagaminti iš specialaus hipoalerginio metalo. Juos reikėtų dėvėti tol, kol ausies speneliai visiškai užgis, o tai gali užtrukti mėnesį ar du. Pradūrimų priežiūros esmė ta, kad reikia vieną ar du kartus per dieną nuvalyti žaizdas dezinfekavimo priemone ir lengvai apsukti auskarus ausyje. Stenkitės nešlapinti auskarų, surinkite ilgus mergaitės plaukus į uodegą ir įsitikinkite, kad ji nelietė rankomis savo naujų papuošalų. Vaikas turi dėvėti drabužius, kurių nereikia vilktis per galvą, pavyzdžiui, siauro kaklo megztinius, kurie gali sužeisti ir net suplėšyti ausų spenelius. Gydytojai taip pat rekomenduoja dažnai plauti ir lyginti kūdikio pagalvės užvalkalą, kol ausys užgis, kad nesikauptų mikrobai. Jei pradūrimai ilgą laiką negyja, stipriai pūliuoja ir trukdo vaikui, tai geriausia išimti auskarus ir parodyti žaizdas gydytojui. Galbūt, žaizdoje gali būti infekcija, kurią reikia gydyti rimtesniais metodais nei vien spiritu. Be to, vaikai, taip pat suaugusieji, gali turėti alergiją ar netoleruoti pašalinio metalo. Dažnai blogai gyja pradūrimai, į kuriuos iškart įdėjo sidabro ar aukso auskarus. Tokiu atveju galite pabandyti papuošalą pakeisti į pagamintą iš specialaus metalo. O galbūt reikia leisti ausiai atsigauti ir po kurio laiko padaryti naują pradūrimą. Nereikia galvoti, kad ausys vis tiek užgis, jei per mėnesį nebus padaryta pažanga šia linkme,- kadangi vaikas gali patirti stresą. Nuolatinio skausmo ir diskomforto patyrimas niekam nėra į naudą. Be to, ant odos gali likti randai arba pradūrimas gali būti stipriai išsitempti, tai bus negražu.

alt text