Kūdikio Auklėjimas ir Raida

Ką reikia žinoti auginant berniuką?

Ką reikia žinoti auginant berniuką?

Be abejonės, berniukai gali būti visiška paguoda. Per pirmuosius gyvenimo metus yra labai prisirišę prie savo motinos ir dalijasi su ja visais savo džiaugsmais ir vargais.

Berniukai, kaip ir mergaitės, yralabai meilūs, jiems labai reikia apsikabinimų, bučinių ir nuolatinių įrodymų, kad jie yra mylimi ir saugūs. Tačiau taip pat labai svarbu nuo mažens berniukams nubrėžti ribas to, kas leidžiama ir kas netoleruojama Tai leidžia jiems jausti kontrolę ir palaikymą kritiniais vystymosi etapais.

Laurai antroji motinystė sukėlė šoką. Jos berniukas Simas, toks mylintis ir meilus namuose, visiškai pasikeičia prie žmonių. Ji su siaubu stebėjo, kaip jis du kartus per kelias minutes įžeidė mažylį žaidimų aikštelėje ir buvo visiškai pasimetusi, nes nežinojo, kaip elgtis tokioje situacijoje. Ji niekada neturėjo tokių problemų su savo vyresniąja dukra Mėta. Laura nėra vienintelė mama, kuri taip jaučiasi. Daugelis motinų turi eikvoti daug laiko drausminėms priemonėms dėl savo sūnų netinkamo elgesio vaikų žaidimų aikštelėse.

Be abejo, auklėjimo problemos, su kuriomis susiduria berniukų ir mergaičių tėvai, yra skirtingos. Taip, berniukai bręsta lėčiau – jų atsilikimas nuo mergaičių iki pilnametystės gali būti nuo vienerių iki dvejų metų. Štai kodėl berniukai dažnai lėčiau pasiekia kontrolės vystymosi etapus. Nors fiziškai jie gali būti labiau pažengę nei vienmetės mergaitės, emociškaijie yra labai nesubrendę ir dažnai atsiskyrimą nuo tėvų pergyvena daug skaudžiau nei mergaitės.

Taigi, ką daryti tokiems tėvams kaip Laura, kad padėti savo sūnums tokiose situacijose, kaip toje žaidimų aikštelėje?

Visų pirma, jie turi žinoti, kad berniukai iš prigimties yra labai aktyvūs ir energingi. Jie retai būna pernelyg aktyvūs visuomenėje ir dažniau yra savarankiškesni savo veiksmuose ir veikloje. Steve‘as Biddulphas, knygos „Kaip auginti berniukus XXI amžiuje“ autorius, sako: „Ikimokyklinio amžiaus berniukai linkę ignoruoti naują vaiką, kuris ateina į grupę, o mergaitės būtinai jį pastebi ir susidraugauja.“ Kai Simas panorėjo pažaisti su kito vaiko žaislu, jis tai padarė geriausiai jam žinomu būdu – panaudojęs fizinę jėgą. Todėl visi tėvai turėtų skirti daug dėmesio savo sūnų fiziniam lavinimui. Tai jiems padeda lavinti rankų ir akių koordinaciją, jaustis labiau pasitikintiems, stipriems ir justi tėvų palaikymą.

Kai berniukas pirmą kartą blogai elgiasi, reikėtų jį tiesiog atitraukti nuo vaikų. Berniukai dažnai jaučiasi prislėgti ir pernelyg susijaudinę tarp žmonių. Kai tokiu metu paimti juos iš minios, jie gana greitai nusiramina.

Šis pertraukėlės metodas – tai viena iš efektyviausių drausminimo priemonių, kurias šiandien naudoja berniukų tėvai. Prisiminkite taisyklę, pagal kurią vieni berniuko amžiaus metai prilygsta vienai pertraukėlės minutei. Jei berniukas nusiramina, jūs leidžiate jam vėl grįžti pas vaikus. Po to pasikalbėkite su juo apie tai, kodėl jis nusipelnė tokios pertraukos nuo žaidimo su draugais. Jei jis jau gali kalbėti, paprašykite jo paaiškinti jums, kodėl jis turėjo išeiti iš žaidimo.

Tėvams geriau būti šalia, kai vaikai žaidžia. Tai suteikia galimybę atidžiai stebėti jų elgesį ir sukuria vaikams aiškų supratimą apie ribas. Tai labai svarbu mažiems berniukams. Juos reikia nuolat kontroliuotiir nors tai kartais gali varginti tėvus, perspektyvoje paprastai yra atlyginama geresniu berniukų elgesiu.

Tėvai turėtų paaiškinti berniukams, kaip jie turėtų elgtis ir ką turėtų kalbėti tam tikroje situacijoje. Pavyzdžiui: „Prašau, paskolink man  žaisliuką“, užuot atimti jį ir muštis. Maži berniukai ir apskritai vaikai nelabai moka derėtis, todėl nesigėdinkite kartais tai daryti vietoj jų ir jų vardu. Dažniausiai berniukai lėtai ugdo žodinius įgūdžius, todėl jums reikia turėti kantrybės.

Ponas Biddulphas mano, kad iki šešerių metų berniukams trunka „meilės mokymosi“ laikotarpis. Yra žinoma, kad iki šio amžiaus jie „priklauso“ motinai. Motinos ir berniuko ryšys yra nepaprastai svarbus jo vystymuisi. Svarbu, kad jis jaustųsi komfortiškai ir saugiai. Todėl kai sūnus verkia, geriau sužinoti, kodėl, o ne tik pasakyti, kad jis nustotų verkti. Be to, berniukams labai reikalingas fizinis kontaktas su apsikabinimais ir bučiniais – kuo jų daugiau, tuo jiems geriau.

Šiame amžiuje berniuko mama yra „visatos centras“, todėl jis visada siekia ją kažkuo nudžiuginti, kad gautų daugiau dėmesio. Dėl šios „priklausomybės nuo mamos“ su berniukais paprastai lengviau derėtis nei su jų bendraamžėmis mergaitėmis. Jie dažnai kreipsis į jus norėdami įsitikinti, kad jie elgiasi tinkamai. Štai kodėl taip svarbu būti fiziškai arti jų.

Pono Biddulpho teigimu, lankyti vaikų darželį berniukams iki trejų metų yra didelis stresas. Tačiau dauguma tėvų neturi kito pasirinkimo, todėl labai svarbu, kad jūs praleistumėte daug laiko namuose su sūnumi, nuolat kalbėtumėtės, apkabintumėte, padrąsintumėte ir guostumėte jį.

Nepaisant visų problemų, susijusių su berniukų auklėjimu, atlygis yra vertas pastangų. Kai Laura pradėjo nustatyti Simui aiškias ribas, apdovanodama jį daugybe raminančių apkabinimų ir bučinių, berniuko elgesys smarkiai pagerėjo, o žaidimai ir bendravimas žaidimų aikštelėse tapo jiems abiems ne streso, o malonumo šaltiniu.