Lengvos kelionės su kūdikiu taisyklės
Lengvos kelionės su kūdikiu taisyklės
Šiuolaikinis gyvenimas yra nepaprastai dinamiškas: įvykių koncentracija šiandien yra tokia tanki, kad mūsų mamos net negalėjo to įsivaizduoti.
Pasaulis, rodos, tapo mažesnis ne tik dėl padidėjusio informacijos kiekio, bet ir dėl didesnio judėjimo visame pasaulyje. Mes pradėjome dažniau keliauti. Ir vaikučio gimimas – tai ne priežastis pamiršti šią tradiciją. Tuo labiau jog kiekviena kelionė – tai kokybinis proveržis vaiko raidoje. Taigi, nepraleiskime progos ne tik atrasti kažką naujo sau, bet ir parodyti pasaulį savo vaikučiui. Svarbiausia nepamiršti keleto paprastų dalykų, o tada kelionė bus lengva ir maloni.
Atidžiai ruošiamės
Pirmiausia parengiame visus reikalingus dokumentus. Kelionei į užsienį vaikams reikalingas Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė, priklausomai nuo to, į kokią šalį vyksite. Atminkite: kai mažylis keliauja tik su vienu iš tėvų, jums tikrai reikės notaro patvirtinto kito iš tėvų gauto leidimo išsivežti vaiką.
Jei vaiką lydi kiti suaugusieji – seneliai, močiutės, tetos ar kažkas kitas, tada leidimą turi duoti tiek mama, tiek tėtis. Jei keliaujant į užsienį jums reikia vizos, tai jos reikės ir jūsų vaikui – nepriklausomai nuo amžiaus. Kai kurios šalys (tokios kaip Rusija ir Baltarusija) taip pat reikalauja gimimo liudijimo. Šį dokumentą taip pat reikia turėti su savimi, jei vaikas ir tas iš tėvų, su kuriuo jis kerta sieną, turi skirtingas pavardes.
Antra, pasirūpinkite medicininiu aspektu. Įsitikinkite, kad jūsų kūdikis yra paskiepytas visais reikalingais skiepais – tai ypač svarbu keliaujant į egzotiškas šalis. Jei jūsų kūdikis vartoja kokius nors vaistus, iš anksto patikrinkite, ar leidžiama juos įvežti į šalį, kurią jūs ketinate aplankyti. Įsigykite reikiamą kiekį vaistų, ir būtinai turėkite gydytojo receptą (su veikliosios medžiagos lotynišku pavadinimu). Nepamirškite ir sveikatos draudimo – tai nepaprastai svarbu!
Trečia, suplanuokite komfortišką viešnagę ir kelionės programą dar būnant namuose. Iš anksto pasiteiraukite viešbučio (jei ketinate jame apsistoti) administracijos apie tai, ar yra kūdikių lovelių, auklių paslaugų, kūdikių maisto. Neplanuokite pernelyg daug kultūrinės programos,praleiskite kuo daugiau laiko prie jūros arba tiesiog atsipalaiduokite gryname ore.
Optimizuokite daiktų sąrašą
Nesakysime, kad keliauti su kūdikiu yra lengva, bent jau atsižvelgiant į tai, kiek reikia daiktų, kuriuos turite pasiimti su savimi. Pabandykime optimizuoti šį sąrašą. Nėra reikalo vežtis visų reikalingų atsargų visam jūsų kelionės laikui. Mūsų šiuolaikiniame pasaulyje tikriausiai nėra šalių, kuriose nebūtų galima nusipirkti sauskelnių ar drėgnųjų servetėlių. Taigi protinga turėti šių daiktų tiek, kad užtektų kelionės iki tikslo metu, o likusius galėsite nusipirkti vietoje. Iš to, ko jums tikrai reikės, galima išskirti:
- Kūdikio nešioklė arba vaikjuostė – tai atlaisvins rankas ir suteiks tėvams daugiau mobilumo.
- Lengvas sulankstomas vežimėlis.
- Didelis neperšlampamas krepšys, į kurį sudėsite: sauskelnes, neišsiliejantį puodelį, kremą nuo iššutimų (ypač svarbus kelionėms į šiltas šalis), keletą žaislų, drėgnų ir sausų servetėlių, drėkinamąjį losjoną, apsauginį kremą nuo saulės su dideliu SPF koeficientu (reikia beveik visur), čiulptuką, kūdikio antklodę, keletą vystyklų ir hermetiškų maišelių.
- Pirmosios pagalbos vaistinėlė (vaikiško paracetamolio, vaistų nuo dieglių/ pilvo skausmo, priemonės nuo alergijos, viduriavimo, vabzdžių įkandimų, jūros vandens nosies lašai, taip pat tvarstis, termometras ir nagų žirklutės).
- Plastikiniai kištukiniai lizdai – kad jūsų viešbučio numeris ar kitas kambarys būtų saugus atitinkamo amžiaus mažyliui.
Sprendžiame maitinimo klausimą
Jei jūs žindote kūdikį tik motinos pienu, nieko sudėtingo kelionėje jūsų nelaukia. Tiesiog labai atidžiai laikykitės higienos taisyklių ir nepiktnaudžiaukite nepažįstamais ar egzotiškais maisto produktais – mamos mitybos pokyčiai turės tiesioginį poveikį pieno sudėčiai. Potencialūs alergenai (tai taikoma ir žindančiai krūtimi motinai, ir kūdikiui, kurio racione yra įvesti kiti maisto produktai) yra egzotiški vaisiai, braškės, avietės, pomidorai, morkos, nenugriebtas pienas, kiaušiniai, žuvis ir jūros gėrybės, šokoladas, natūrali kava, riešutai, medus ir kai kurie kiti produktai. Pieno mišiniu maitinamiems mažyliams pasirūpinkite maistelio atsargomis ir nepamirškite sterilizatoriaus bei buteliuko šildytuvo.
Jei jūsų mažylis jau yra papildomai primaitinimas kietu maistu, tai kelionėje pabandykite apsiriboti tais produktais, kuriuos jis valgė namuose. Patogiausias pasirinkimas bus jau paruoštas kūdikių maistas individualiose pakuotėse (košės, tyrelės ir pan.), kurių rasite kiekviename prekybos centre. Sandari pakuotė apsaugo gaminį nuo išorinio poveikio (nuo šviesos, deguonies, drėgmės ir pašalinių bakterijų) bei garantuoja natūralių daržovių ir vaisių skonio, spalvos ir maistinių medžiagų išsaugojimą.
Kruopščiai pasiruoškite kelionei, tuomet ji jums ir jūsų kūdikiui bus įdomus pažintinis nuotykis, o ne nuolatinis stresas. Atraskite pasaulį kartu su savo kūdikiu!