Kūdikio Raidos Etapai

Kada galima vežtis mažylį prie jūros?

Kada galima vežtis mažylį prie jūros?

„Kada? Na, kada mes pagaliau važiuosime prie jūros?" – panašų klausimą užduoda beveik kiekviena mama, kuri pirmus metus sėdi namuose su vaikais. –

Noras pagaliau pailsėti tampa įkyrus. Ir nuolat kažkas mus trikdo: tai oras ne tas, tai kūdikis pernelyg mažas... Ką daryti, jei kas nors atsitiks? Nusprendėme paklausti ekspertų patarimo, kada galima su kūdikiu keliauti prie jūros.

Kada galite pradėti keliauti su savo kūdikiu?

Priimdami sprendimą dėl amžiaus, nuo kurio galite vežtis vaikus ilsėtis, turėtumėte atkreipti dėmesį į pagrindinį dalyką, kurį tėvai pamiršta. Poilsis reikalingas ne vaikui. Jis reikalingas jo tėvams. Taigi, jūs galite svarstyti dvi galimybes – pasiimti vaikus atostogauti kartu arba palikti kelioms dienoms mylinčios močiutės globai.Kiekviena šeima renkasi jiems priimtiniausią būdą, atsižvelgdami į vaiko amžių, charakterį ir kitas aplinkybes. Yra vaikų, kurie, be puikios sveikatos, išsiskiria ir ramiu, tyliu būdu, ir lengvai atlaiko keliones. Kelionėse su tokiais vaikais neturėtų kilti problemų. O pasitaiko vaikučių, atvirkščiai –labai judrių ir energingų. Su jais būna sudėtingiau. Bet,  jei viską gerai apgalvosite ir gerai pasiruošite – galite keliauti gana patogiai net su kūdikiais. Pavyzdžiui, 10 dienų po gimimo.

Kur neverta vežtis vaikų?

Atsakingi tėvai turėtų suprasti, kad pasiimdami vaiką į kelionę, jie patiria vienokią ar kitokią riziką. Todėl, renkantis šalį, į kurią norite vykti, turime rimtai pagalvoti: ar mums reikia ten vykti dabar, ar galime palaukti pora metų? Karštos atogrąžų šalys, taip pat šalys, kuriose yra paaštrėję politiniai konfliktai (Irakas, Afganistanas ir kt.), trečiojo pasaulio šalys, kuriose medicinos lygis ir saugumas yra žemas, nėra geriausia vieta poilsiui su vaikais, ypač labai mažais.

Kelionė: kaip teisingai rinktis transportą?

Bene svarbiausias kriterijus renkantis transporto priemonę – kaip toli keliaujate. Kai kalbama apie kelionę į kaimyninę šalį, geriau rinktis kelionę automobiliu, Taip jūs turėsite neribotas galimybes sustoti pakvėpuoti grynu oru ar apžiūrėti apylinkes, kada tik jums norėsis.Dar viena patogi transporto priemonė, kuomet kalbama apie netolimas keliones, – yra autobusas arba traukinys. Šios transporto priemonės gali būti puikia pramoga ir atrakcija vaikams. Jei jums reikia kuo greičiau ir patogiau nuvykti į tolimesnius kraštus – geriau nei lėktuvas tikriausiai nerasite.

Ką pasiimti su savimi?

Šioje dalyje aptarsime, ko jums prireiks patogiai kelionei su kūdikiu.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė

Pirmosios pagalbos rinkinyje turėtų būti:

  • vaistai, kuriuos kūdikiui arba vaikui yra skyręs jo gydytojas;
  • termometras;
  • vaistai karščiavimui mažinti;
  • vaistai nuo viduriavimo (pasikeitus aplinkai ir mitybai gali sutrikti virškinimas);
  • antihistamininiai vaistai nuo alergijos ir slopinantys vabzdžių įkandimų sukeltas reakcijas (niežulį, patinimą, skausmą).
  • dezinfekcinis skystis – geriausiai tinka nesukeliantis deginimo jausmo. Pasirinkite tokį, kuris bus tinkamas visoms išorinėms žaizdelėms dezinfekuoti ir gydyti;
  • pleistrai;
  • priemonės nuo uodų ir erkių;

Apsauginis kremas nuo saulės, skirtas jautriai vaikų odai.

Vykdami net ir į trumpą kelionę pasiimkite būtiniausių vaistų, tačiau apsikrauti tikrai neverta – esant reikalui galėsite jų įsigyti visose vietinėse vaistinėse.

Drabužiai

Lengvi, pagaminti iš natūralių medžiagų, šviesūs (jie geriau apsaugo nuo saulės spindulių), ryškūs (kad vaikas būtų matomas iš tolo ar minioje), ilgi (kad saulėje nenudegtų rankos/ kojos). Kepurės, skrybėlės, galvos apdangalai – būtini.

Daiktai paplūdimiui

Iš anksto apgalvokite, kokių daiktų jums gali prireikti poilsiui su vaikais paplūdimyje. Pasiimkite rankšluosčių, pledą pasitiesti, skėtį nuo saulės, smėlio žaislų..

Apsauginiai kremai nuo saulės

Kremai, putos prieš deginimąsi (ne mažiau kaip SPF50) ir po nudegimo  turėtų būti kiekvienos sąmoningos mamos rankinėje. Taip pat imkitės priemonių, kad išvengtumėte vabzdžių įkandimų. Naudokite purškalus ar tepamus repelentus, tinkančius kūdikiams.Atkreipkite dėmesį į amžių, nurodytą ant pakuotės.

Priedai saugioms maudynėms

Pripučiamos rankovės, žiedai, liemenės, kamuoliai, guminiai žaislai ir kt. Atitinkamai pagal vaiko amžių ir poreikius.

Adaptacijos laikotarpis: kaip padėti?

Tiesą sakant, kūdikio prisitaikymo naujoje vietoje problema yra šiek tiek perdėta. Toks procesas kaip aklimatizacija vyksta tik tada, kai aplinkos temperatūra staigiai pasikeičia daugiau nei 10 laipsnių. Aklimatizacija įvyksta per vieną ar dvi dienas po atvykimo. Tad  fiziniu požiūriu vaikas šiuo atžvilgiu nesiskiria nuo suaugusiojo. Su didesniu jam skirtu dėmesiu mažylis gali lengvai išgyventi adaptacijos laikotarpį. Tačiau norint išvengti galimų tantrumų, reikėtų atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas:

  1. Stebėkite savo kūdikį. Nenori valgyti – neverskite jėga, nemėgsta plaukti –  nereikalaukite. Pats kūnas jam pasakys, kaip prisitaikyti prie pokyčių.
  2. Naujas gyvenimo sąlygas įveskite palaipsniui. Tai reiškia, kad pirmą dieną nereikia valgyti visų atogrąžų vaisių ir visą dieną būti paplūdimyje po kaitria saule. Pakaks dviejų valandų prie jūros ir vieno nepažįstamo maisto gabaliuko.
  3. Degintis reikia itin saikingai. O geriau to visai nedaryti. Bent jau vaikui. Jis įdegs ir pavėsyje.
  4. Pirmomis dienomis suteikite vaikui kuo mažesnį krūvį. Visas ekskursijas ir papildomas keliones atidėkite vėlesniam laikui. Paprastai geriau pirmąsias kelias dienas praleisti kambaryje (namelyje), o ne lauke.

Bendros rekomendacijos

  • Rinkdamiesi šalį gerai pagalvokite, ar jūsų kūdikiui bus patogu ten, kur ir jums. Pasitarkite su kelionių organizatoriumi, kokias sąlygas jie sudaro vaikams ne tik pačiame viešbutyje, bet ir visos kelionės metu.
  • Lagaminą kraukitės atsižvelgiant į šalies, į kurią keliaujate, orus ir sąlygas. Nepamirškite apie būtinas skiepus ar vaistus, kuriuos turėtumėte pasiimti.
  • Iš anksto išsiaiškinkite, ar vietovėje yra kvalifikuota medicinos pagalba, kiek ji kainuoja ir kaip ją gauti toje vietoje, kur lankysitės. Jei reikia, pasirūpinkite sveikatos draudimu.
  • Galite specialiai kelionei įsigyti naujų žaislų, kurie dar nespėjo nusibosti jūsų kūdikiui.
  • Neverskite vaiko, jei jis nenori daryti to, kas iš esmės skiriasi nuo įprastos jo kasdienybės. Paprastai geriausia laikytis nustatyto režimo.
  • Stebėkite savo kūdikį. Atminkite, kad kiekviena tokia kelionė slepia tūkstančius nežinomų pavojų, kurių niekas negali numatyti. Jei susiklostė ypatinga situacija, prašykite specialistų pagalbos.

Geros kelionės!

Autorė: Alisa Kuzmenko