Nėštumas Kas Savaitę

35-oji nėštumo savaitė

35-oji nėštumo savaitė

Jūs artėjate prie paskutinio nėštumo mėnesio. Atgalinis skaičiavimas iki kūdikio gimimo beveik prasidėjo ir, atrodo, kad 40-oji savaitė jau ne taip ir toli. Jei jūs vis dar dirbote, tuomet atėjo laikas viską pakeisti. Tam yra svarių priežasčių. Nors nėštumas – tai normali būklė, paskutines keletą savaičių, tikriausiai, jums bus sunku dirbti įprastu režimu.

Paskutinės jūsų dienos darbe slenka taip lėtai, kad, rodos, niekada nesibaigs. Jums vis sunkiau galvoti apie darbus, nes visos mintys sukasi apie kūdikį, pastebite, kad esate išsiblaškiusi. Taigi, gamta ruošia jus vienam iš svarbiausių įvykių gyvenime. Išmokite imituoti susidomėjimą savo darbu, net jei mintyse skaičiuojate, kokį smėlinuką pirksite mažyliui.

Taip, tai vaikas!

Paskutinės nėštumo savaitės – tai metas susimąstyti ir mėgautis svarbiu darbu, kurį atlieka jūsų kūnas vardan kūdikio. Nors 35-ąją savaitę patiriate diskomfortą nėštumo metu, ši būklė turi tam tikrų privalumų. Apskritai žmonės yra mandagesni ir pasiruošę pasiūlyti pagalbą pamatę, kad jums to reikia. Jie rodo nuoširdų susidomėjimą jumis ir jūsų kūdikiu, tikriausiai klausia, kada laikas gimdyti, gims berniukas ar mergaitė, ar tai jūsų pirmasis vaikas. Kitų žmonių entuziazmas yra „užkrečiamas“ ir primena, kad tikrai vyksta kažkas nepaprasto. Dar vienas privalumas – jums nereikia ieškoti pasiteisinimų, jei tiesiog norite truputį pailsėti ir atsisakyti bendravimo. Tai ypač aktualu vasarą, esant karšatam orui, kai paskutines nėštumo savaites tikrai apsunkina bet kokie vizitai.

Fiziniai pokyčiai šią savaitę

  • Tikėkimės, kad šią savaitę kūdikis pasisuks galvute žemyn. Jūs pajusite tam tikrą palengvėjimą, kai ši sunki ir tvirta galvutė pasitrauks nuo jūsų šonkaulių. Galva žemyn, arba pirmeiga viršugalviu – geriausia pozicija įsčiose kūdikiui.

  • Iš spenelių šią savaitę gali tekėti priešpienis. Kai nusiimate liemenėlę, galbūt pastebite, kad jis sudrėkusi ties speneliais. Krūtys sunkios ir padengtos melsvomis venomis. Pasirinkite patogią nėščiųjų liemenėlę – tai sumažins apsunkusių krūtų spaudimą į krūtinės ląstą ir pečius.

  • 35-ąją savaitę amniono skysčio kiekis aplink kūdikį pasiekė maksimalų lygį ir dabar pradeda mažėti. Šis skystis vadinamas „vandenimis“ ir turi ypatingą kvapą, tačiau visai nepanašus į šlapimą (šiame nėštumo etape vanduo kartais painiojamas su šlapimu). Jei kyla abejonių dėl galimo vandenų nutekėjimo, kreipkitės į gydytoją ar akušerę. Jie atliks skysčio tyrimą ir nustatys, kas tai yra.

  • Jums atrodo, kad širdis praleidžia dūžius arba plaka greičiau. Jei patiriate skausmą krūtinėje ir kvėpavimo sutrikimų, kreipkitės į gydytoją.

Emociniai pokyčiai šią savaitę

  • Šią savaitę tampate nekantri. Turėjote pakankamai laiko, kad pajustumėte visus nėštumo būsenos niuansus ir jums gali atrodyti, kad laukiate pernelyg ilgai. Galvoje susiformavo vaizdas, kaip atrodys jūsų mažylis, tad labai norite pamatyti, ar tai atitinka jūsų įsivaizdavimą. Ar jis turės mano nosį? Ar vaikutis bus panašus į mano uošvį? Ar kūdikis bus tos lyties, kurios aš noriu? Milijonas klausimų jums neduoda ramybės. Turėkite kantrybės! Jūsų vaikas vis dar bręsta ir gims, kai bus pasirengęs.

  • Galite tapti šiek tiek sentimentali ir emocinga. Kojų ir nugaros skausmai, atrodo, išsunkia energiją, ir jūs visai neturite jėgų. Įsiklausykite į kūno signalus, duokite tai, ko jis nori, ir nekaltinkite savęs. Pailsėkite keletą dienų. Jūs dar nepasiekėte galutinės nėštumo stotelės, todėl pasirūpinkite savimi. Pakankamai sunku suvokti, kad nėštumas – tai sveika, normali būsena moters gyvenime. Kartais tai gali atrodyti kaip našta, tačiau iš tikrųjų sveikoms vaisingoms moterims nėštumas yra natūralus reiškinys. Nepriimkite nėštumo kaip nenatūralios būklės, kurią reikia gydyti.

Vaiko pokyčiai šią savaitę

  • Šią savaitę sparčiai auga mažylio smegenys. Vystosi neuronai ir ankstyvieji ryšiai smegenyse išsivysto taip, kad gimdami jie yra pasirengę naujiems dirgikliams. Nepamirškite valgyti maisto, praturtinto DHA ir Omega 3, kurie padės palaikyti jūsų vaiko smegenų vystymąsi. Riebi žuvis (lašiša, sardinės, tunas) yra geriausias šių elementų šaltinis.

  • Po 35-osios savaitės vaikas priaugs apie 450 g. svorio. Jo organizme kaupiasi riebalų ląstelės, kurios padės palaikyti šilumos reguliavimą po gimimo. Dauguma vaikų numeta svorio per pirmąją savaitę po gimimo, kadangi jie išeikvoja daug energijos. Tačiau per dvi savaites po gimimo dauguma jų atgauna prarastą svorį.

  • Šiuo metu kūdikis yra apie 50 cm ūgio. Energija, kurios reikėjo vaikui didėjant ūgiui, dabar nukreipta į svorio augimą. Per paskutines kelias nėštumo savaites kūdikis užaugs tik kelis centimetrus.

  • Vaikas dabar mažiau sukinėjasi. Gimdoje tiesiog nėra vietos tokiems laisviems judesiams, kaip tai buvo prieš kelias savaites. Jei jaučiate, kad keičiasi jūsų kūdikio judesių pobūdis arba jis tampa nenatūraliai tylus, pasitarkite su akušeriu ar gydytoju. Jūs galite geriausiai įvertinti savo kūdikio aktyvumą, todėl nemanykite, kad į jūsų žodžius nebus žiūrima rimtai.