Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 36-ąją nėštumo savaitę
Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 36-ąją nėštumo savaitę
Jūs jau beveik esate finišo tiesiojoje. Iki numatomos gimdymo datos liko 4 savaitės, o jūsų kūdikis kasdien ruošiasi gyvenimui už gimdos ribų.
36-ąją nėštumo savaitę gali aplankyti ramybės pojūtis prieš galimą audrą. Kiekvieną dieną artėjate prie akimirkos, kai galėsite paimti kūdikį ant rankų, tačiau iki gimdymo dar yra laiko. Daugeliui besilaukiančių mamų tai – paskutinių nėštumo savaičių apmąstymo laikas. Galite vėl patirti nuostabą, gėrėjimąsi ir žavėjimąsi savo kūnu. Arba tiesiog jausti, kad susitvarkėte su nėštumu ir panorėsite, kad paskutinės savaitės tiesiog išnyktų.
Kur yra grindų šepetys ir kibiras?
Nenustebkite, jei kartą atsibusite ir jausitės taip lyg būtumėte praregėjusios. Visur dulkės ir nešvarumai, ir jūs nesuprantate, kaip galėjote to nematyti anksčiau. Sveiki atvykę į lizdo sukimo etapą! Jei jaučiatės šiek tiek išsekusi, jus ištiks netikėtas energijos antplūdis. Norėsis organizuoti, rūšiuoti, perdėlioti dėžutes ir atsikratyti nereikalingų daiktų. Gimus kūdikiui jums bus džiugu, kad atlikote generalinį valymą. Pirmosiomis savaitėmis po gimdymo neturėsite laiko namų ruošos darbams. Tačiau kai kurios nėščiosios šiek tiek įsijaučia ir pernelyg išsekina save ir savo partnerius. Pabandykite sutelkti visą dėmesį į vieną dalyką vienu metu ir baigti daryti tai, ką pradėjote. Jei artimieji ar draugai siūlo pagalbą - pasinaudokite. Tai bus gera proga sustiprinti šeimos ryšius ir kurti šiltus prisiminimus.
Aš nekalta!
Yra biologinis paaiškinimas, kodėl moterys nėštumo pabaigoje pradeda sukti savo „lizdelį“. Mamos prigimčiai labai sunku atsispirti.
Fiziniai pokyčiai šią savaitę
-
Šios savaitės miegas atrodo kaip nepasiekiama svajonė. Neįmanoma gulėti ant pilvo ir nepatartina gulėti ant nugaros, todėl miegoti ant šono tampa vienintele galimybe. Problema ta, kad galite pasirinkti tik vieną iš dviejų pusių, todėl, galų gale, gali atsirasti klubų ir kojų skausmai. Įsigykite patogias pagalves ir pagalvokite apie papildomą įklotą po antklode, kad būtų minkščiau. Tai iš tikrųjų veikia.
-
Pripraskite kelis kartus per naktį nueiti į tualetą. Jūsų gimda tampa tokia didelė, kad šlapimo pūslė neturi laiko užsipildyti šlapimu, o jūs jau jaučiate poreikį šlapintis. Atsisėdusi neišlipkite iš lovos iškart, palaukite, kol slėgis prisitaikys prie kintančios kūno padėties. Šviesą naktį tualete palikite įjungtą, kad galėtumėte pagal ją orientuotis. 36-osios nėštumo savaitės metu moterims vis sunkiau judėti, tad stenkitės nesuklupti.
-
Jūsų akušeris ar gydytojas kvies į susitikimus kiekvieną savaitę iki pat gimdymo. Bus atlikta įprastinė apžiūra, įskaitant šlapimo tyrimą, atlikti kraujospūdžio, svorio ir gimdos dydžio matavimai. Jie taip pat nustatys gimdos dugno aukštį, kad patikrintų, ar jis atitinka nėštumo terminą. Jei yra kokių nors neatitikimų, jus gali nusiųsti ultragarsiniam tyrimui, kad būtų patikrintas kūdikio dydis, vaisiaus vandenų kiekis ir placentos dydis.
-
Dienos metu stebėkite kūdikio judesius. Jūs galite pamatyti mažos pėdos, alkūnės ar kelio kontūrą. Jei lengvai pastuksensite pirštais pilvą, kūdikis jums atsakys. Įtraukite savo partnerį į šias nuostabias akimirkas, kad ir jis galėtų pasidžiaugti kūdikio laukimu. Jei jis kalbėsis su vaikeliu, priartėjęs prie jūsų pilvo, greičiausiai mažylis sujudės reaguodamas į jo balsą.
-
Dubens kaulai išsiskiria, todėl gali kilti skausmas ir diskomfortas. Nesąmoningai dedate rankas ant strėnų, pilvo, klubų ir net kraipotės. Jūs su užuojauta žiūrite į kitas nėščias moteris, tiksliai žinodama, ką jos išgyvena. Šiltas dušas ar vonia, specialus masažas, atsipalaidavimas ir tiesiog dėmesys padės jums išgyventi šias paskutines savaites.
-
Jei kūdikio galva nusileido į dubenį, galite lengviau kvėpuoti, nes plaučiai ir diafragma grįžo į normalią padėtį. Na, beveik normalią.
Emociniai pokyčiai šią savaitę
-
Netrukus susitiksite su savo kūdikiu, tačiau panašu, kad gimdymo data niekada neateis. Devintas nėštumo mėnuo gali atrodyti nesibaigiantis, ypač moterims, kurios patiria stiprų diskomfortą ir yra pavargusios nuo nėštumo.
-
Jei turite vyresnių vaikų, šias paskutines nėštumo savaites skirkite jiems kuo daugiau dėmesio. Jūs vis dar turite atlikti daug darbų ir užduočių. Tačiau nuostabu, kiek daug galima padaryti, turite aiškų terminą. Tiesiog atminkite, kad neprivalote visko daryti pati. Perduokite reikalus vyresniems vaikams ir partneriui. Atminkite, kad daugumai vyrų reikia nustatyti aiškias užduotis, todėl rekomenduojame sudaryti darbų sąrašą, kuriuos reikia sutvarkyti per paskutiniąsias savaites.
Vaiko pokyčiai šią savaitę
-
Šią savaitę kūdikis sveria apie 2,7 kg, o ūgis - apie 51 cm. Jei mažylis gims 36 savaičių, jam greičiausiai nereikės specialios priežiūros ir jis galės savarankiškai kvėpuoti. Vis dėlto, tikėtina, kad kils problemų dėl žindymo ir čiulpimo.
-
Kūdikio žarnos užpildytos mekoniu – lipnia juoda medžiaga, iš kurios susidarys pirmosios išmatos. Kai kurie kūdikiai mekoniu tuštinasi dar gimdoje, ir tai yra ženklas, kad jie patiria stresą. Tokiu atveju, amniono skystis gali būti užterštas ir tampa žalsvu iš skaidraus ir vandeningo. Jei jūsų vandenys nubėgo ir jūs tai pastebėjote, tuomet labai svarbu greitai kreiptis į akušerį ar gydytoją.
-
Kūdikio kaukolė yra sudėtinga struktūra, jos kaulai suaugs jau vyresniame amžiuje. Gimdymo metu svarbu, kad vaiko kaukolė galėtų prisitaikyti prie motinos gimdymo kanalo formos. Jei tai yra pirmasis jūsų nėštumas, kūdikio galva gali pradėti leistis į dubens sritį būtent šią savaitę.
-
36-ąją savaitę kūdikis užsiims gimimo padėtį. Dabar jam mažai vietos, jis negali nevaržomai sukinėtis ir judėti. Jei mažylis nėra galvute žemyn, turite aptarti gimdymo galimybes su akušere arba gydytoju.
Patarimai savaitei
-
Nepamirškite valytis dantų! Dantenų infekcija gali sukelti priešlaikinį gimdymą, todėl svarbu valytis dantis bent du kartus per dieną, naudoti siūlą ir reguliariai lankytis pas odontologą. Jei nėštumo metu nebuvote pas odontologą, susitarkite dėl susitikimo šią savaitę.
-
Be abejo, jūsų draugai ir šeima gali pasiūlyti dar daugiau jūsų kūdikio vardo variantų. Dar kartą aptarkite galimybes su partneriu, galbūt jūsų nuomonė gali pasikeisti.
-
Stenkitės miegoti ne ilgiau kaip 1 valandą dienos metu. Per daug miego dienos metu gali apsunkinti miegą naktį.