Nėštumas Kas Savaitę

38-oji nėštumo savaitė

38-oji nėštumo savaitė

38-ąją savaitę jūs atrodote ir jaučiatės kaip prinokęs „persikas”. Vis dėlto, net jei iki šio laiko mėgavotės kiekviena nėštumo akimirka, 38-ąją savaitę gali atsirasti tokios klastingos mintys: „Aš per didelė“, „Aš per žema“, „Ar šis kūdikis iš viso kada nors gims?“. Na, ir klasika: „Kaip šis kūdikis iš manęs išlįs?!“ Jūsų nuotaika gali pasikeisti akimirksniu – nuo ramybės iki panikos.

Iki numatomos gimdymo datos liko tik 2 savaitės, jau visai netrukus susitiksite su kūdikiu. Stenkitės nepanikuoti ir pasitikėkite savo organizmo galimybėmis saugiai jį pagimdyti. Neabejokite gydytojais ir būkite tikros, kad viskas bus taip, kaip reikia. Specialistai žino, kaip elgtis su jumis ir kūdikiu. Atminkite: vienintelė nėštumo garantija – jis tikrai baigsis.

Tai buvo tai, apie ką aš manau?

Šią savaitę galite patirti gimdymo skausmų ar netrikrų sąrėmių. Jei jie neprogresuoja, tai tik jūsų kūno intensyvus pasiruošimas rimtiems darbams. Daugeliui moterų iš gimdos kaklelio išeina gleivinės kamštis – tai gali būti laikoma gimdymo proceso pradžia. Gleivinės kamštis gali pasišalinti likus kelioms savaitėms iki kūdikio gimimo, todėl nepanikuokite, jei taip atsitiko.

Su savo partneriu sudarykite vaikučio vardų sąrašą ir būkite pasirengę dar jį papildyti. Jei esate linkusi į nostalgiją, išstudijuokite savo šeimos istoriją ir apsvarstykite galimybę naudoti šeimos vardą. Tačiau atminkite, kad laikai pasikeitė, ir tai, kas buvo aktualu XIX amžiuje, dabar gali būti per daug senamadiška.

Fiziniai pokyčiai šią savaitę

  • Jūs jaučiatės ir sau atrodote labai didelė ir suprantate, kad jūsų pilvukas – pirmas „įeina” į kambarį. Jau praėjo kelios savaitės nuo to laiko, kai paskutinį kartą matėte savo kojas.
  • Vis sunkiau rasti drabužius, į kuriuos tilptumėte – visi ankšti ir plyšta. Pasitelkite vaizduotę, išardykite senus drabužius arba pasiskolinkite juos iš draugių, kurios jau turi vaikų. Paskutinės savaitės – tai laikinų sprendimų laikas.
  • 38 nėštumo savaitę patogiai atsigulti beveik neįmanoma. Neįmanoma gulėti ant pilvo, ant nugaros – taip pat, nes šioje padėtyje viena pagrindinių kraujagyslių (vena cava) yra suspausta didele, sunkia gimda. Geriausia poza yra ant kairiojo šono, sulenkus viršutinę koją kelio srityje, po kuria dedama pagalvė.
  • Laikykitės kuo atokiau nuo sergančių žmonių. Ne visada įmanoma išvengti infekcijų, tačiau kiek įmanoma apribokite kontaktą su minia ir sergančiais žmonėmis. Jūs turite būti kuo geriausios formos, kad pagimdytumėte vaiką ir kauptumėte savo energijos atsargas.
  • Šią savaitę jūsų kojos gali arodyti kaip kaladės, net kulkšnys „išnyko“. Tai nėra juokinga, nes patinimas sukelia didelių nepatogumų. Jums turbūt labai įgrįso nešioti tą pačią avalynę kasdien, tačiau dar šiek tiek palaukite. Po gimdymo dauguma moterų turi stiprią diurezę ir praranda daug skysčio per šlapimą. Nepirkite naujų batų dabar – jūsų kojos neilgai bus tokios didelės.
  • Krūtys gali gaminti dar daugiau priešpienio, ypač jei jau turite vaikų, todėl kartais reikia naudoti skystį sugeriančius įklotus. Nenustebkite dėl didžiulio krūtų dydžio – jos ruošiasi laktacijai – mažylio žindymui.

Emociniai pokyčiai šią savaitę

  • Skirkite laiko meditacijai ir ramiems apmąstymams. Daugybė dalykų, kuriuos reikia atlikti per pastarąsias kelias dienas, gali jus išversti iš kojų, todėl dažnai pailsėkite ir susitelkite ties svarbiais dalykais. Specialus masažas, joga nėščiosioms, plaukimas ar ilgi pasivaikščiojimai yra idealūs būdai sau padėti.
  • Galite jaustis kalta prieš savo vyresnius vaikus, kad sutrikdysite jų gyvenimą atsiradus naujam broliukui ar sesei. Arba galvosite apie tai, ar galėsite mylėti mažylį taip pat kaip ir vyresniuosius. Nesijaudinkite dėl to. Gamta nusiteikusi sėkmei ir netrukus naujagimis taps populiariausiu jūsų šeimos nariu.
  • Nupirkite ką nors nauja savo kūdikiui, net jei liko daug vyresniųjų vaikų daiktų. Svarbu iš karto pajusti savo vaikutį kaip unikalų šeimos narį. Paprašykite vyresnėlių parašyti laiškus būsimam mažyliui. Kai jie užaugs, tai bus puikus atsiminimas.

Vaiko pokyčiai šią savaitę

  • Kūdikis sveria šiek tiek daugiau nei 3 kg ir kasdien priauga svorio. Jo ūgis yra apie 53 cm.
  • Vaiko judrumas sumažėja, padidėjusio aktyvumo laikotarpiai trumpėja, nes viduje tiesiog nėra vietos judėti, todėl kūdikis dažniausiai miega ir ilsisi. Jis taip pat kaupia energiją sudėtingam gimimo procesui. Tačiau jei kūdikis labai mažai juda arba jaučiate, kad kažkas negerai, pasikliaukite savo instinktais ir kreipkitės į akušerį ar gydytoją.