Nėštumas Kas Savaitę

39-oji nėštumo savaitė

39-oji nėštumo savaitė

Vis dar nepagimdėte? Jei tai jūsų pirmas vaikas, tikėtina, kad gimimo data neatitiks nustatytos, pagimdysite šiek tiek vėliau.

Net jei nė kiek neabejojate, kada pastojote, nėra jokios garantijos, kad pagimdysite gydytojo nurodytą dieną. Stenkitės neprisirišti prie datos ir tikėkite, kad jūsų kūdikis geriau žino, kada gimti. Kiekvienam kūdikiui reikia savo laiko pasiruošti gyvenimui ne gimdoje. Stenkitės liautis nekantrauti ir neskubinkite laiko. Bent jau tol, kol kūdikis yra pilve, visi jo poreikiai tenkinami, o jūsų darbo krūvis nėra toks didelis, koks bus vėliau.

Ar jau?

39-ąją nėštumo savaitę menkiausias dilgtelėjimas verčia sunerimti. Nesate tikra, kas tai – parengiamieji ar tikrieji sąrėmiai. Daugeliui moterų sunku suprasti, ar tai jau pirmasis gimdymo etapas, ir jos kreipiasi į savo gydytoją ar akušerį. Nemanykite, kad įkyrite, kai jiems skambinate. Dabar būsite tikrinama kas savaitę ir tai gera proga gauti atsakymus į klausimus. Sudarykite klausimų sąrašą, jei bijote juos pamiršti, arba paprašykite priminti savo partnerio. 

Dieve, atrodo, tuoj pagimdysi!

Žmonės vis dažniau klaus, kada gims jūsų kūdikis. Išgirsite šimtus komentarų, taip pat iš nepažįstamų žmonių, kuriems, atrodo, tikrai rūpi. Jei vis dar išeinate į viešumą, būkite pasirengusi smalsumui ir užuojautai moterų, kurios jau nuėjo savo kelią. Taip, neatsakyti į klausimus apie gimdymo datą yra normalu. Tokius dalykus galima pasilikti sau, be to, gali nusibosti nuolat kartoti tą patį.

Fiziniai pokyčiai šią savaitę

  • Galite pastebėti, kad apaugate plaukais. Jų gali atsirasti ant veido, nugaros ir net spenelių. Nesivaržykite jų pašalinti, jei manote, kad tai negražu. Daugelis nėščių moterų kreipiasi dėl įprastos depiliacijos į savo kosmetologą. O gaktos srities depiliacija – įprastas pageidavimas gimdančioms moterims. Nesijaudinkite, vaikeliui neskaudės šalinant plaukus, tik jums.

  • Gali išdžiūti akys, tarsi būtų pripiltos smėlio. Taip yra dėl to, kad padidėjus skysčių kiekiui, cirkuliuojančiam jūsų kūne, šiek tiek pasikeitė akies obuolio forma. Ašaros, paprastai patepančios išorinį akies paviršių, negali keliauti įprastu keliu ir teka žemyn ant skruostų. Turėkite po ranka popierinių servetėlių ir akių lašų, jei tai erzina.

  • Galbūt jūs svorio nepriaugsite, tačiau priaugs kūdikis. Jis vis dar kaupia riebalų atsargas po oda, nes tai padės reguliuoti šilumą gimus. Mažų vaikų termoreguliacijos mechanizmas smegenyse dar nesubrendęs, todėl jiems reikia savotiškos apsaugos, kad būtų palaikoma optimali vidaus organų temperatūra

Emociniai pokyčiai šią savaitę

  • Šią savaitę esate šiek tiek įsitempusi, lyg sportininkė, laukianti startinio pistoleto šūvio. Venkite nutolti nuo namų, taigi stenkitės, kad pasivaikščiojimai nebūtų per ilgi ir pernelyg sunkūs. Nors, tikriausiai, kartu su partneriu parengėte nuoseklų vaikelio gimimo planą, ko gero, vis tiek yra abejonių, ar ko nors nepamiršote.

  • Jei neturite rūpinimosi mažais vaikais patirties, visa tai gali bauginti. Pažvelkite į savo ir partnerio kūdikystės nuotraukas ir pajuokaukite aptardami savybes, kurias norėtumėte priskirti savo kūdikiui, o kurių – išvengti. Tie, kurie jau turi vaikų, gali pasklaidyti ankstyvąsias savo mažylių nuotraukas ir prisiminti, koks mažas gali būti naujagimis.

  • Klausykite savo kūno signalų apie gimdymo pradžią. Iki šiol nežinoma, kas juos stimuliuoja, nors yra teorija, kad kūdikis išskiria tam tikrą baltymą, kuris sužadina gimdymo grandinę motinos kūne.

Vaikelio pokyčiai šią savaitę

  • Darykite daugiau kvėpavimo pratimų, tai padės gimdant.

  • Šią savaitę vaikelis sveria apie 3,5 kg, o jo ūgis – apie 53 cm. Kalbant apie brandą ir raidą, padaryta viskas, kas būtina, kad jis išgyventų nebe jūsų gimdoje.

  • Mažylio smegenyse vis dar formuojasi nervinės jungtys ir šis procesas tęsis visą ankstyvąją vaikystę. Pabandykite skaityti kūdikiui, kol jis įsčiose, leisti muziką ir dainuoti. Pakvieskite savo partnerį prisijungti prie šios pirmosios smagios veiklos. Jūsų kūdikis nepagalvos, kad tai nesąmonė, o dėl tokios ankstyvosios stimuliacijos bus protingesnis ir sumanesnis.

Šios savaitės patarimai

  • Vaikščiokite į artimiausią baseiną, ypač vasarą. Jums patiks nesvarumo jausmas, kai vanduo laiko kūną. Nesijaudinkite dėl to, kaip atrodote. Tai niekam nerūpi, tad nėra prasmės nerimauti. Be to, plaukiojimas yra puikus būdas sureguliuoti kūno temperatūrą ir atsigaivinti.

  • Skaitykite knygas, žiūrėkite filmus, kalbėkitės su draugais, rašykite laiškus. Mėgaukitės tuo, kam anksčiau neturėjote laiko! Jei turite vaikų, raskite bendrų užsiėmimų. Įtraukite juos ruošiant naujagimio kraitelį ir paveskite jiems naudingų darbų. Pagalvokite apie dovanėlę nuo mažylio kiekvienam savo vyresniam vaikui. Tai padės užmegzti gerus brolių ir seserų santykius. Pasikalbėkite su vaikais apie tai, kas juos prižiūrės, kai išvyksite į ligoninę, ir pasakykite, kad jie galės aplankyti jus ir naujagimį. Informuoti vaikai jaučiasi įtraukti į sprendimų priėmimo procesą, todėl lengviau išgyvena pokyčius.

  • Nepraleiskite vizitų pas gydytoją. Daugelis moterų palaiko labai nuoširdžius, draugiškus santykius su akušeriu ar gydytoju, jų net nesinori nutraukti.

  • Paprašykite savo partnerio atlaisvinti lovą, jei jums trūksta vietos. Jūsų nemiga greičiausiai dar nesibaigia, o dažni naktiniai žygiai į tualetą vis tiek neleidžia vyrui tinkamai pailsėti. Jei pavyksta užgrobti visą lovą, apsidėkite pagalvėmis, kad būtų kuo patogiau. Gali būti naudingas baltasis triukšmas, pavyzdžiui, ventiliatoriaus ar radijo garsas fone. Pabandykite klausytis muzikos, kad atsipalaiduotumėte prieš miegą, ir atlikite keletą pratimų, kad nuosekliai atpalaiduotumėte raumenis.