Nėštumas Kas Savaitę

42-oji nėštumo savaitė

42-oji nėštumo savaitė

Užsitęsusį nėštumą kiekviena moteris suvokia skirtingai. Kai kurios gana atsipalaidavusios, nes įsitikinusios, kad kūdikis gims tinkamu laiku. Kitos nerimauja, yra įsitempusios, ruošiasi bet kokiems išbandymams. Gydytojai ir akušeriai taip pat gali turėti skirtingus, netgi priešingus požiūrius dėl būtinybės stimuliuoti gimdymą užsitęsusio nėštumo atveju.

 

42 nėštumo savaitę jūsų gydytojas vėl ir vėl tikrins numatomos gimdymo datos tikslumą ir ultragarso tyrimo rezultatus. Šią savaitę jums gali atlikti makšties patikrinimą, kad įvertintų gimdos kaklelio pasirengimą gimdyti. Jei vaiko galvutė nusileido ir spaudžia gimdos kaklelį, greičiausiai jis tampa plonesnis ir pradeda plėstis. Akušeris arba gydytojas gali net pabandyti šiek tiek ištempti gimdos kaklelį ir patraukti membraną nuo kūdikio galvutės. Tai padės iš gimdos kaklelio išlaisvinti prostaglandinus – chemines medžiagas, kurie vaidina svarbų vaidmenį skatinant sąrėmius.

42 nėštumo savaitę svarbu, kad jūsų būklė būtų atidžiai stebima. Rekomenduojama padaryti biofizinio profilio testą ir reguliariai atlikti kardiotokografiją. Vargu, ar placenta funkcionuos taip efektyviai, kaip prieš kelias savaites, todėl svarbu, kad ji vis dar sugebėtų tinkamai palaikyti jūsų kūdikį.

Fiziniai pokyčiai šią savaitę

  • Tikėtina, kad šią savaitę turėsite rimtų patinimo problemų, dėl kurių jums bus sunku vaikščioti ir ilgai stovėti.

  • Jus gali varginti patinimas makšties srityje, bendras sunkumas ir stagnacijos jausmas dubenyje. Kūdikis tikriausiai nusileis žemyn ir labai gerai jausite, kaip beveik 4 kg + (kūdikis, placenta ir amniono skystis), bando išeiti iš jūsų.

  • Galbūt, šią savaitę gali tekti dažniau ištuštinti žarnyną. Kūdikio spaudimas žarnynui reiškia, kad ten atliekoms kauptis beveik nėra vietos. Jei anksčiau susidūrėte su vidurių užkietėjimu, dabar galite pajusti norimą palengvėjimą. Šlapimo pūslė taip pat negali sulaikyti daug šlapimo ir jūs nuolat jaučiate norą eiti į tualetą.

  • Jūs galite pastebėti makšties gleivines, nudažytas krauju. Gimdos kaklelis yra tiek prisotintas kraujo, kad retkarčiais šiek tiek kraujuoja.

Emociniai pokyčiai šią savaitę

  • Tikriausiai jaučiate palengvėjimą, kad greitai visa tai praeis. Apie 15 proc. moterų nešioja kūdikius 41-ąją savaitę, ir gydytojas retai leidžia nėščiajai sulaukti 42-osios savaitės. Tad būkite tikra, kad šią savaitę jums gims vaikutis.

  • Jūs tikriausiai pavargote atsakinėti į klausimą, ar dar nepagimdei? Apribokite socialinę sąveiką ir būkite namuose kartu su savo partneriu. Šią savaitę pabandykite gyventi ramiai.

  • Neverta jaudintis, kad vandenys gali nutekėti žmonių akivaizdoje. Nėščios moterys linkusios įsivaizduoti didžiulį skysčių proveržį, primenantį cunamį, kuris viską nuplauna savo kelyje. Iš tikrųjų, tai mažai tikėtina. Tik 15 procentų moterų gemalinė pūslelė pratrūksta prieš prasidedant gimdos susitraukimui. Keletą rankšluosčių ir higieninių įklotų laikykite po ranka.

  • Jei gemalinė pūslelė pratrūko, tačiau aktyvi gimdymo fazė dar neprasidėjo, galimas tam tikras nervingas laukimas. Daugelis gimdymo skyrių praktikuoja gimdymo stimuliavimą, jei nuo gemalinės pūslelės pratrūkimo praėjo 24 valandos. Taip yra dėl galimos motinos ir kūdikio užkrėtimo rizikos, nes pūslelė yra sterilus apsauginis skydas kūdikiui gimdoje.

Vaiko pokyčiai šią savaitę

  • Pernešiotų naujagimių oda gali būti sausa, pleiskanojanti. Tepalas, kuris daugelį savaičių saugojo vaiko kūną, ištirpo, o oda nebeturi vandeniui atsparios dangos. Iš anksto įsigykite alyvuogių ar specialaus aliejaus, kurį galima įpilti į vaiko vonelę ir naudoti masažui.

  • Pernešioti mažyliai dažnai turi ilgus nagučius, kuriais jie gali lengvai susibraižyti veidą, todėl įsigykite kumštines pirštines ir saugias žirklutes. Geriausias laikas kirpti nagučius yra po maudynių, tada nagučiai suminkštės. Paprašykite vieno iš akušerių išmokyti jus tai daryti.

  • Pernešioti naujagimiai dažniausiai būna alkani. Pastarosiomis savaitėmis per placentą jie negavo pakankamai mitybos. Toks kūdikis dažnai prašys valgyti, stengdamasis atsigriebti, ką prarado. Siūlydamos krūtis iškart po gimdymo, o vėliau su nedideliais intervalais, jūs galėsite lengvai pakoreguoti laktaciją ir užmegzti glaudžius emocinius ryšius.

Patarimai savaitei

  • Patartina dar kartą kreiptis į savo gydytoją, kad įsitikintumėte, ar viskas gerai jums ir jūsų mažyliui.

  • Ananasai, baklažanai, aštrus maistas, česnakai, balzaminis actas ir saldymedis gali paskatinti gimdymą.

  • Kai mažylis gims, gimdymo namuose gaukite gimimo liudijimą.